Marka: Mecal
Model: MC 305 KOSMOS
Makine Adı: 4 Eksen CNC Profil İşleme Merkezi


4 eksende CNC kontrollü, dik mandrenli köprü tipi alüminyum profil işleme merkezi uygun takımlar kullanılarak, alüminyum, PVC ve çelik profillerin 5 yüzü işlenebilir.

4. açısal eksen sayesinde profiller +125° ile -125° arasındaki tüm ara açılarda işleyebilir. İşlenecek profiller açısal hareketli tablaya pnömatik profil tutucu mengenelerle bağlanır. Tablanın dönme hareketi CNC tarafından otomatik olarak kontrol edilir. Hareketli tablaya bağlı profil tutucu pistonlar makine boyunca liner kızaklar üzerinde istenilen pozisyona sabitlenebilir. Bu işlem metrik skala ile manuel olarak ve lazer pointer yardımıyla, kafa tarafından tek tek otomatik olarak yada her bir tutucunun motarlarla tam otomatik olarak yerleştirilmesi şeklinde olabilir. Kertme testeresi ile profillerin her iki başında kertme yaptırılabilir. Makinenin sol ve sağ başında yer alan 2 adet yatar-kalkar profil referanslama dayaması pnömatik kontrollüdür.

Makinenin net işleme mesafesi 4.000 mm’dir, daha uzun profillerin tek programda prfiller işlem esnasında elle kaydırılarak çift referanslama yaptırılarak işlenir, makinenin işlem kapasitesi 2 katına çıkar (8.000 mm) 8 pozisyonlu takım magazini makine gösdesinin orta noktasında, korunaklı bir bölümde yer alır. Bu ısıma, freze, matkap, kılavuz çekme, kertme takımları ve açısal işleme kafaları yerleştirilebilir.

Takım soğutma/yağlama işlemi, minimal sarfiyatlı merkezi bir sistem tarafından otomatik gerçekleştirilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                            

4 Eksen Cnc Profil İşleme Merkezi
 
4 Eksen Cnc Profil İşleme Merkezi
 
4 Eksen Cnc Profil İşleme Merkezi
 


 Yasal Uyarı   I   Gizlilik Politikası

 

 

Turkey - İstanbul Merkez Ofis - Adres: Sanayi Mahallesi Sanayi Caddesi. No: 15 - Kurtköy / Pendik / İSTANBUL - Telefon: +90 216 398 98 50 - Faks: +90 216 398 93 50

E-Posta: info@simacephe.com

 

Powered By İpekci Bilgisayar