Hizmet Alanlarımız

Alüminyum Cephe adından da anlaşıldığı üzere Alüminyum Doğramların cephe üzerinde Isı cam ile kombile edilmesi sistemidir.Alüminyum cephe Kompozit panel ile istenilen renk ve modelde imalatı ve montajı yapılabilen bir sistemdir.
 
Dünyada son 20 yılda hızla gelişen inşaat sektörü ile birlikte alüminyum sektörü de çok hızlı gelişmeye başladı. Bu sektörlerden birisi olan cephe sektörü ister istemez vazgeçilmez bir konuma ulaştı.
Klasik cephe sistemlerinin piyasadan çekilmesiyle birlikte son cephe sektörü büyük atılım yaptı. Özellikle yüksek katlı binalarda müteahhit firmalar hem  görsellik hemde kaliteli için Alüminyum cephe yapmaya başladılar.
 
Alüminyum cephe ile birlikte silikon cephe, transparan cephe ve kompozit panel cephelerde en çok revaçta olan sistemlerden olmaya başladı
Teknolojinin çok hızlı gelişmesiyle piyasaya çıkan cephe camları sektörün çok hızlı büyümesine neden oldu. Eski duvar binaların yerini istenilen renkte kompozit panel ve güneş kontrol özellikli cephe camları aldı.
 
Alüminyum cephe yapılan binanın yüksekliği ne kadar olursa olsun çok kolay uygulana bilen bir sistemdir. Sima cephe olarak yaklaşık 20 yıl süren tecrübelerimizi siz değerli müşterilerimize sunma gayreti içindeyiz.
  Çorlu Trend Arena projemizde alüminyum cephe kaplama yapılmaktadır. Projemiz halen devam etmektedir.
Alüminyum kompozit panel, iki yüzü alüminyum levha ile kaplı içi polietilen dolgulu kompoze levhalar olup birçok renk seçeneğine sahiptir. Projeye veya müşteri isteğine göre özel renkler imal edilebilir. Alt konstrüksiyon olarak alüminyum profiller veya çelikler kullanılır.
Kompozit paneller ileri teknoloji ile üretilmiştir. Dış cephelerde rahatlıkla kullanılan ve sık tercih edilen yapı elemanlarındandır. Kompozit levhalar, dayanıklı ve uzun ömürlüdür.  Düzgün yüzeyi ile darbelere ve kırılmaya karşı dayanıklı olup işlenmesi kolaydır.
Yangın sınıflarına göre; A2 yanmaz, B1 yangına dayanımlı ve B2 sınıfı olarak 3 çeşittir.Kompozit Panel sistemi ilk çıktığı yıllarda pek bilen olmadığı için çok rağbet görmesede özellikle son 5-7 yıl arasında artık vazgeçilmez bir ürün gurubuna girdi.özellikle Cnc makinelerin piyasaya çıkmasıyla her türlü imalatlar yapılmaya başladı.
 
  Şişli Trea Residence projemizde kompozit panel kaplama yapılmıştır. Cam cephe ile Kompzit Panel çalışması 
 Halkalı Dumankaya Miks projemizde de kompozit panel kaplama yapılmıştır. Projemiz tamamlanarak teslim edilmiştir.
Transparan cephe, mimari yapıya estetik bir görünüş  sağlayan giydirme cephe sistemidir. Transparan cephe ile gün ışığından en iyi şekilde faydalanılır.
Şeffaf cam kullanılır ve alt taşıyıcı sistemi paslanmaz alüminyum veya paslanmaz daldırma galvanizden olur. Transparan cephelerde cam kombinasyonu ısı cam veya lamine camlardır. Uygulama alanları çoğunlukla alışveriş merkezleridir.
Kartal Metsan Nexus projemizde 9 modül cephe olmakla  beraber; , kat bahçesi, teras çıkışı, balkon ve restaurant kısımlarında   transparan cephe kaplama yapılmıştır.
Projemiz halen devam etmektedir.
Skylight Sistem; Karanlık ortamların, alanların aydınlatılması ve güneş ışığını gün boyunca bina içerisine almasını sağlayan bir sistemdir. Mimari projeye uygun olarak çelik konstrüksiyona uygulanabilmesi tercih sebeplerini artırmaktadır.
Genellikle AVM, iş merkezleri, hastaneler, sergi sarayları, oteller, kapalı havuzlar, spor salonları gibi büyük alanlara sahip yapılarda uygulanmaktadır.
Halen devam etmekte olan IRAK Pasha Club projemizde  kompozit panel kaplama, alüminyum dekoratif mesh,  ASAŞ stick sistem cam cephe kaplama ve
Çatı skylight kaplama işleri  uygulanmaktadır.
Çorlu Trend AVM projemiz halen devam etmektedir.
 
Cam saçaklar, yapıya uygun tasarlanarak paslanmaz malzemelerden üretilen sundurma ürünleridir.Yapıların girişlerinde kullanıcıyı yağmur, güneş gibi dış koşullardan korunmayı sağlar. Cam saçaklarda, renkli veya şeffaf lamine temperli camlar kullanılır. Bu camların ağır olması sebebiyle  Spider ile montajı yapılmaktadır.
Genellikle AVM girişlerinde veya plazalarda uygulanır.
Alüminyum gümüş renkte ve hafif bir metaldir. Kolay büküm yapılabilen ve istenilen şekiller verilebilen bir malzeme olup, Genellikle dekoratif  meshlerde dekoratif dekoratif amaçlı kullanılır. Alüminyum mağnetik olmayıp, elektrik ve ısı iletme özelliğine sahiptir. Alüminyumun daha çok bulunması sebebiyle birçok sektörde kullanılmaktadır. Alüminyum esnek ve uzun ömürlüdür . İstenilen renge boyanabilir.Alümiyum Doğrama tüm dünyada olmak la birlikte ülkemizde de büyük rağbet gören bir sistemdir.Özellikle son yıllarda yaşanan büyük atılım ile Isı yalıtımlı alüminyum kapı pencere sistemleri büyük rağbet görneye başladı.2000 yıllarda piyasaya çıkan kompozit panek uygulaması ile de kolon kapama sistemlerini değiştirmiştir.
 
ALÜMİNYUM CEPHE
ALÜMİNYUM;
ALÜMİNYUM KOMPOZİT PANEL
TRANSPARAN CEPHE
SKYLİGHT SİSTEM
CAM SAÇAK


 Yasal Uyarı   I   Gizlilik Politikası

 

 

Turkey - İstanbul Merkez Ofis - Adres: Sanayi Mahallesi Sanayi Caddesi. No: 15 - Kurtköy / Pendik / İSTANBUL - Telefon: +90 216 398 98 50 - Faks: +90 216 398 93 50

E-Posta: info@simacephe.com

 

Powered By İpekci Bilgisayar